Návody k webu

Registrace Sokolu Troja pod ČSK + registrace závodníků

Ahoj všem!
Po nekonečné řadě úřednických peripetií se nám podařilo zaregistrovat Sokol Troja pod ČSK. Pro vás to znamená, že pokud budete odteď chtít jezdit slalomové, sjezdové či jiné závody organizované pod ČSK, budete se moci přihlašovat za Sokol Troja. Pokud navíc budete mít i svou registraci, můžete sbírat body a vyjíždět si výkonností třídy a podobně ;) .

Pro registraci závodníků je potřeba projít ještě další sérií byrokratických úkonů, ale už to není tak hrozný.
Pokud se budete chtít zaregistrovat, nejlepší bude, když se mi ozvete a já vás vložím do systému. Poté co vás schválí, dostanete registrační číslo a musíte ještě zaplatit poplatky. Je třeba zaplatit registraci (známku) a koupit průkaz. Buď přijdete osobně na svaz a zaplatíte za průkaz 5,-Kč a za členskou registraci 10,-Kč/osobu, a nebo nahlásíte, že posíláte peníze (a za koho) Ivo Eichlerovi (eichler@cuscz.cz) a pošlete peníze na účet svazu (20001-1717107504/0600) a oni vám pošlou poštou průkazky na Vámi zadanou adresu.


Obrázek uživatele bednitko

zobrazování webu ve Firefoxu

pls, nemohl by někdo opravit web, aby se zobrazoval a fungoval normálně? Ten kilometr červených chybových hlášek na začátku nevypadá dobře - viz příloha


Obrázek uživatele honza

Proč a jak aktualizovat starší příspěvky

Tak jsem chtěl nedávno najít pár podrobností k velkému zájezdu a je to docela problém. Různé střípky máme rozesety po celém webu: tady, tady, tady, tady a možná i jinde. Aspoň že tady máme vyhledávání. Zařídit, aby informace k jedné akci byly pěkně pohromadě je přitom jednoduché.


Obrázek uživatele honza

Odebírání obsahu - automatické upozornění o novinkách

Je otrava pořád sledovat, co je na stránkách nového, zvlášť když tam, nikdo nikdy nic nepřidá. Každý má možnost nechat si zasílat upozornění, když na stránkách přibyde něco nového. Elegantní je nechat si posílat upozornění přes ICQ. Stačí správně vyplnit své číslo na stránce "můj účet » upravit » Osobní údaje".  Alternativou je zasílaní upozornění e-mailem (zkontroluj nastavení v: "můj účet » upravit » nastavení účtu").

Není nutné nechat se upozorňovat na každou blbost: Na titulní straně je pod každým příspěvkem odkaz jako "odebírat články" nebo "odebírat pozvánky na vodu". Je také možné odebírat obsah vytvořený pouze některými uživateli, viz. menu "seznam členů".


Obrázek uživatele honza

Jak se přihlásit na akci

Seznam všech akcí, které ještě nemají uzavřené přihlašování je v menu "přihlašování na akce". Tamtéž je možné zjistit, kdo se už všechno přihlásil, případně své přihlášení zrušit. Akce je též možné najít v kalendáři. Obvykle všichni přihlášení dostanou připomínku dva dny před začátkem akce e-mailem. (Pozor: ten kdo akci vypsal do kalendáře ale má možnost toto chování změnit/zrušit.)


Obrázek uživatele honza

Jak vypsat akci do kalendáře

V menu zvol "vytvořit obsah » záznam do kalendáře" a vyber typ akce, o kterou se jedná (brigáda, voda, schůze...). V okně, které se otevře, vyplň:

 • Titulek - Název akce.
 • Pozvánkou na akci do velkého políčka.
 • Datum začátku a konce akce. Pokud je akce krátká (např. večírek), je nejlepší vyplnit pouze datum začátku.

Všechno ostatní můžeš nechat jak to je a bude to fungovat. Za zmínku stojí ještě možnost poslat připomínku všem přihlášeným X dní před začátkem akce a možnost rozeslat pozvánku všem členům mailem. Pro rozeslání pozvánky zaškrtni políčka "Rozeslat e-mailem" a "člen oddílu".


Obrázek uživatele honza

Jak rozeslat členům důležité oznámení

Důležitá oznámení jsou zláštní zprávy, které jsou dobře viditelné na titulní stánce a snadno se dají hromadně rozeslat. Pro vytvoření důležitého oznámení vyber v menu: "vytvořit obsah » důležité oznámení".

 • Vyplň titulek a obsah oznámení.
 • Zaškrtni "Rozeslat e-mailem všem členům".
 • Stiskni "Poslat".

Obrázek uživatele honza

Jak vytvořit obrázkovou galerii

Fotky je dobré organizovat do galerií. Jsou pak pěkně pohromadě, snadno se najdou a prohlíží. Jak na to:

 • přihlaš se
 • v menu zvol "vytvořit obsah » galerie"
 • vyplň jméno galerie, např. "Zájezd do Francie 2004"
 • zvol umístění galerie (galerie mohou obsahovat jiné galerie)
 • klikni na tlačítko odeslat

Teď
je čas novou galerii naplnit obrázky. Pokud máš obrázků jenom málo,
můžeš je přidávat po jednom pomocí menu "vytvořit obsah » obrázek". Pokud máš obrázků více, je tento postup zdlouhavý.


Obrázek uživatele honza

Známé problémy

 • Při nahrávání obrázků na server pomocí gallery-remote (http://gallery.menalto.com/) nelze vytvářet nové galerie přímo z programu. Je třeba je vytvářet přes menu:
  vytvořit obsah » galerie.

Obrázek uživatele honza

Jak napsat článek s obrázky a přidruženou galerií

Je to docela jednoduché. Při psaní článku (menu: "vytvořit obsah » článek") je k dispozici opravdový textový editor, který umí psát různé druhy písma, vkládat obrázky, webové odkazy a jiné vychytávky. Je tam tlačítko
"Insert/Modify Image", pomocí kterého se obrázek nejdřív

snadno nahraje na server do zvolené galerie a poté přidá do textu. (Připomínám, že pokud chceš k článku vytvořit zvláštní galerii musíš ji napřed vytvořit (menu: "vytvořit obsah » galerie"). To budeš určitě chtít, pokud máš například větší množství fotek.)


Syndikovat obsah